Futsal: dezastru pentru Șoimi pe malul Dunării

Sursă imagine: facebook/unitedgalati

Scris de Giuliano Junc

Liderul United Galați n-a avut milă de Șoimii Șimand în această după-amiază, echipa gălățeană reputând o categorică victorie cu 19-2, într-un meci contând pentru etapa a 10-a a primei ligi. Oaspeții au fost cei care au deschis scorul în minutul 4 prin Claudiu Ujoc dar asta n-a părut decât să-i înfurie pe anfitrioni care nu s-au mai oprit până la 12-1. Era minutul 27 când Paul Ujoc a redus puțin din uriașa diferență dar până la final gazdele au mai înscris de încă 7 ori.

Șoimii Șimand au evoluat în componența: Năstase – C. Ujoc, P. Ujoc, Morariu, Mărcuș. Rezerve: Galeancu, Tomuță, Borod, M. Ujoc, Munteanu. Antrenor: Daniel Mărcuș.

După 10 etape Șoimii Șimand ocupă locul 9, penultimul, cu 3 puncte. Runda următoare va juca tot în deplasare, la echipa de pe locul secund, CSM Deva.