În această după-amiază a avut loc pe Stadionul „Motorul“ partida dintre UTA și Rapid contând pentru antepenultima etapă a Play-Off-ului Ligii Elitelor U17. Echipa antrenată de Alexandru Gaica, Radu Mărginean și Adrian Ungur avea nevoie de o victorie pentru a fi matematic campioană cu două runde înainte de final. Obiectivul a fost atins deoarece după o primă repriză încheiată cu scor alb, tinerii fotbaliști ai Bătrânei Doamne s-au dezlănțuit în repriza secundă și au marcat de trei ori prin Țăroi (56), Popa-Leca (78) și Hodoșan (82).
Succesul a fost sărbătorit colorat și zgomotos împreună cu galeria Bătrânei Doamne, care a creat o atmosferă de zile mari. Acesta este cel de-al șaselea titlu național câștigat de UTA la nivel de juniori, după cele din 1958, 1959, 1969, 1996 și 2001.
Eroii acestei performanțe sunt: Cutean – Glevan, Ancateu, R. Sabău, Berar – Hodoșan, Matei – Tolcea, Corchiș, Țăroi – Baba (primul 11), Popa-Leca și Bărbat (intrați pe parcurs), Cioară, Gâlcue, Neamț, Zvenca, Păduraru, Donca, Margan (rezerve neutilizate), Ene (în convalescență după o accidentare) plus cei trei antrenori amintiți.
Nu ne rămâne decât să sperăm că acești puști care au demonstrat talent și potențial își vor face drum către echipa mare și vor avea șansa de a demonstra că sunt cel puțin la fel de buni precum tot felul de jucători de o calitate îndoielnică, aduși de prin locurile cele mai exotice ale mapamondului; că la capitolul dăruire față de culorile clubului, deja au demonstrat că sunt la nivel de Superliga!