În această perioada are loc la Malmö, Campionatul European pentru juniori, competiție la care echipa națională feminină U19, având-o în componență pe jucătoarea CSM-ului arădean, Alesia Sferlea, a reușit să termine pe a doua treaptă a podiumului.
România a câștigat grupa învingând Belgia (3-0), Ucraina (3-1) și Lituania (3-1). Apoi au urmat fazele eliminatorii, unde naționala noastră și-a continuat parcursul foarte bun: 3-0 cu Turcia (optimi), 3-1 cu Cehia (sferturi) și 3-1 cu Germania (semifinale). Finala a fost pierdută la mare luptă, 2-3, în fața Franței.
Sportiva clubului arădean a reușit pe parcursul turneului să contribuie la rezultatele echipei sale prin 4 victorii. Alesia Sferlea va continua să evolueze la aceste campionate europene, tot la categoria junioare, în probele de simplu, dublu și dublu mixt.
O altă sportivă de la CSM Arad care participă la această competiție, este Maya Madar. Aceasta a făcut parte din lotul echipei naționale de cadete (U15), care astăzi dispută meciul pentru locurile 9-10, dar va concura și în probele de simplu, dublu și dublu mixt, la aceeași categorie.