marți, 23 iulie, 2024

Programul pentru noul sezon al Superligii. Vezi cu cine și când joacă UTA

Distribuie articolul

Sezonul 2024-2025 al Superligii debutează în mai puțin de două săptămâni, la mijlocul acestei luni, iar astăzi a fost stabilit programul de principiu al noului sezon regular.

În mod evident, pe parcursul sezonului vor mai putea exista amânări de meciuri, ținând cont că Superliga are trei reprezentante în cupele europene și vorbim aici despre campioana FCSB, vicecampioana CFR Cluj și CSU Craiova, care este ocupanta locului 3, dar și câștigătoarea barajului pentru participarea în Conference League.

Astfel, în ceea ce o privește pe UTA, formația arădeană va începe sezonul cu un derby, urmând ca în chiar prima etapă să primească vizita celor de la Rapid pe Arena „Francisc Neuman”. În cea de-a doua etapă, elevii lui Mircea Rednic se vor deplasa în „Bănie”, unde vor da piept cu CSU Craiova, formație care imediat după partida cu „Bătrâna Doamnă” va trebui să se pregătească pentru prima manșă din turul al doilea al preliminariilor UEFA Conference League, care se va disputa pe 25 iulie. Și în cea de-a treia etapă, arădenii vor avea parte de un derby, cel puțin suporterii, pentru că la Arad vor veni cei de la ”U” Cluj.

În continuare vă vom prezenta întreg programul sezonului regular, cu datele aproximative în care se vor juca partidele. Și spunem aproximative pentru că, așa cum menționam, anumite partide sunt pasibile de reprogramări, dacă va fi vorba despre vreuna dintre cele trei formații care vor juca în cupele europene.

Superliga 2024-2025 – Sezon regular:

Etapa 1 (12-15 iulie)

FCSB – Universitatea Cluj

CFR Cluj – Dinamo București

Farul Constanța – Unirea Slobozia

FC Botoșani – Oțelul Galați

Sepsi – Poli Iași

UTA – Rapid

Hermannstadt – Universitatea Craiova

Petrolul – Gloria Buzău

Etapa a 2-a – 19-22 iulie

Gloria Buzău – Sepsi OSK

Dinamo – Petrolul Ploieşti

Rapid – CFR Cluj

U Craiova – UTA

U Cluj – Hermannstadt

Unirea Slobozia – FCSB

Oţelul Galaţi – Farul Constanţa

Poli Iaşi – FC Botoşani

Etapa a 3-a – 26-29 iulie

Sepsi OSK – Dinamo

Petrolul Ploieşti – Rapid

CFR Cluj – U Craiova

UTA – U Cluj

Hermannstadt – Unirea Slobozia

FCSB – Oţelul Galaţi

Farul Constanţa – FC Botoşani

Poli Iaşi – Gloria Buzău

Etapa a 4-a – 2-5 august

Rapid – Sepsi OSK

U Craiova – Petrolul Ploieşti

U Cluj – CFR Cluj

Unirea Slobozia – UTA

Oţelul Galaţi – Hermannstadt

FC Botoşani – FCSB

Dinamo – Gloria Buzău

Farul Constanţa – Poli Iaşi

Etapa a 5-a – 9-12 august

Sepsi OSK – U Craiova

Petrolul Ploieşti – U Cluj

CFR Cluj – Unirea Slobozia

UTA – Oţelul Galaţi

Hermannstadt – FC Botoşani

Gloria Buzău – Rapid

FCSB – Farul Constanţa

Poli Iaşi – Dinamo

Etapa a 6-a 16-19 august

U Cluj – Sepsi OSK

Unirea Slobozia – Petrolul Ploieşti

Oţelul Galaţi – CFR Cluj

FC Botoşani – UTA

U Craiova – Gloria Buzău

Farul Constanţa – Hermannstadt

Rapid – Dinamo

FCSB – Poli Iaşi

Etapa a 7-a – 23-26 august

Sepsi OSK – Unirea Slobozia

Petrolul Ploieşti – Oţelul Galaţi

CFR Cluj – FC Botoşani

Gloria Buzău – U Cluj

UTA – Farul Constanţa

Dinamo – U Craiova

Hermannstadt – FCSB

Poli Iaşi – Rapid

Etapa a 8-a – 30 august – 2 septembrie

Oţelul Galaţi – Sepsi OSK

FC Botoşani – Petrolul Ploieşti

Unirea Slobozia – Gloria Buzău

Farul Constanţa – CFR Cluj

U Cluj – Dinamo

FCSB – UTA

U Craiova – Rapid

Hermannstadt – Poli Iaşi

Etapa a 9-a – 13-16 septembrie

Sepsi OSK – FC Botoşani

Gloria Buzău – Oţelul Galaţi

Petrolul Ploieşti – Farul Constanţa

Dinamo – Unirea Slobozia

CFR Cluj – FCSB

Rapid – U Cluj

UTA – Hermannstadt

Poli Iaşi – U Craiova

Etapa a 10-a – 20-23 septembrie

Farul Constanţa – Sepsi OSK

FC Botoşani – Gloria Buzău

Oţelul Galaţi – Dinamo

FCSB – Petrolul Ploieşti

Unirea Slobozia – Rapid

Hermannstadt – CFR Cluj

U Cluj – U Craiova

UTA – Poli Iaşi

Etapa a 11-a – 27-30 septembrie

Sepsi OSK – FCSB

Gloria Buzău – Farul Constanţa

Dinamo – FC Botoşani

Rapid – Oţelul Galaţi

Petrolul Ploieşti – Hermannstadt

U Craiova – Unirea Slobozia

CFR Cluj – UTA

Poli Iaşi – U Cluj

Etapa a 12-a – 4-7 octombrie

Hermannstadt – Sepsi OSK

FCSB – Gloria Buzău

Farul Constanţa – Dinamo

FC Botoşani – Rapid

Oţelul Galaţi – U Craiova

UTA – Petrolul Ploieşti

Unirea Slobozia – U Cluj

CFR Cluj – Poli Iaşi

Etapa a 13-a – 18-21 octombrie

Sepsi OSK – UTA

Gloria Buzău – Hermannstadt

Dinamo – FCSB

Rapid – Farul Constanţa

U Craiova – FC Botoşani

U Cluj – Oţelul Galaţi

Petrolul Ploieşti – CFR Cluj

Poli Iaşi – Unirea Slobozia

Etapa a 14-a – 24-27 octombrie

CFR Cluj – Sepsi OSK

UTA – Gloria Buzău

Hermannstadt – Dinamo

FCSB – Rapid

Farul Constanţa – U Craiova

FC Botoşani – U Cluj

Oţelul Galaţi – Unirea Slobozia

Petrolul Ploieşti – Poli Iaşi

Etapa a 15-a 1-4 noiembrie

Sepsi OSK – Petrolul Ploieşti

Gloria Buzău – CFR Cluj

Dinamo – UTA

Rapid – Hermannstadt

U Craiova – FCSB

U Cluj – Farul Constanţa

Unirea Slobozia – FC Botoşani

Poli Iaşi – Oţelul Galaţi

Etapa a 16-a – 8-11 noiembrie

Poli Iaşi – Sepsi OSK

Gloria Buzău – Petrolul Ploieşti

Dinamo – CFR Cluj

Rapid – UTA

U Craiova – Hermannstadt

U Cluj – FCSB

Unirea Slobozia – Farul Constanţa

Oţelul Galaţi – FC Botoşani

Etapa a 17-a – 22-25 noiembrie

Sepsi OSK – Gloria Buzău

Petrolul Ploieşti – Dinamo

CFR Cluj – Rapid

UTA – U Craiova

Hermannstadt – U Cluj

FCSB – Unirea Slobozia

Farul Constanţa – Oţelul Galaţi

FC Botoşani – Poli Iaşi

Etapa a 18-a – 29 noiembrie – 2 decembrie

Dinamo – Sepsi OSK

Rapid – Petrolul Ploieşti

U Craiova – CFR Cluj

U Cluj – UTA

Unirea Slobozia – Hermannstadt

Oţelul Galaţi – FCSB

FC Botoşani – Farul Constanţa

Gloria Buzău – Poli Iaşi

Etapa a 19-a – 6-9 decembrie

Sepsi OSK – Rapid

Petrolul Ploieşti – U Craiova

CFR Cluj – U Cluj

UTA – Unirea Slobozia

Hermannstadt – Oţelul Galaţi

FCSB – FC Botoşani

Gloria Buzău – Dinamo

Poli Iaşi – Farul Constanţa

Etapa a 20-a – 13-16 decembrie

U Craiova – Sepsi OSK

U Cluj – Petrolul Ploieşti

Unirea Slobozia – CFR Cluj

Oţelul Galaţi – UTA

FC Botoşani – Hermannstadt

Rapid – Gloria Buzău

Farul Constanţa – FCSB

Dinamo – Poli Iaşi

Etapa a 21-a – 20-23 decembrie

Sepsi OSK – U Cluj

Petrolul Ploieşti – Unirea Slobozia

CFR Cluj – Oţelul Galaţi

UTA – FC Botoşani

Gloria Buzău – U Craiova

Hermannstadt – Farul Constanţa

Dinamo – Rapid

Poli Iaşi – FCSB

Etapa a 22-a – 17-18 ianuarie 2025

Unirea Slobozia – Sepsi OSK

Oţelul Galaţi – Petrolul Ploieşti

FC Botoşani – CFR Cluj

U Cluj – Gloria Buzău

Farul Constanţa – UTA

U Craiova – Dinamo

FCSB – Hermannstadt

Rapid – Poli Iaşi

Etapa a 23-a – 24-27 ianuarie 2025

Sepsi OSK – Oţelul Galaţi

Petrolul Ploieşti – FC Botoşani

Gloria Buzău – Unirea Slobozia

CFR Cluj – Farul Constanţa

Dinamo – U Cluj

UTA – FCSB

Rapid – U Craiova

Poli Iaşi – Hermannstadt

Etapa a 24-a – 31 ianuarie – 3 februarie 2025

FC Botoşani – Sepsi OSK

Oţelul Galaţi – Gloria Buzău

Farul Constanţa – Petrolul Ploieşti

Unirea Slobozia – Dinamo

FCSB – CFR Cluj

U Cluj – Rapid

Hermannstadt – UTA

U Craiova – Poli Iaşi

Etapa a 25-a – 4-7 februarie 2025

Sepsi OSK – Farul Constanţa

Gloria Buzău – FC Botoşani

Dinamo – Oţelul Galaţi

Petrolul Ploieşti – FCSB

Rapid – Unirea Slobozia

CFR Cluj – Hermannstadt

U Craiova – U Cluj

Poli Iaşi – UTA

Etapa a 26-a – 7-10 februarie 2025

FCSB – Sepsi OSK

Farul Constanţa – Gloria Buzău

FC Botoşani – Dinamo

Oţelul Galaţi – Rapid

Hermannstadt – Petrolul Ploieşti

Unirea Slobozia – U Craiova

UTA – CFR Cluj

U Cluj – Poli Iaşi

Etapa a 27-a – 14-17 februarie 2025

Sepsi OSK – Hermannstadt

Gloria Buzău – FCSB

Dinamo – Farul Constanţa

Rapid – FC Botoşani

U Craiova – Oţelul Galaţi

Petrolul Ploieşti – UTA

U Cluj – Unirea Slobozia

Poli Iaşi – CFR Cluj

Etapa a 28-a – 21-24 februarie 2025

UTA – Sepsi OSK

Hermannstadt – Gloria Buzău

FCSB – Dinamo

Farul Constanţa – Rapid

FC Botoşani – U Craiova

Oţelul Galaţi – U Cluj

CFR Cluj – Petrolul Ploieşti

Unirea Slobozia – Poli Iaşi

Etapa a 29-a – 28 ferbuarie – 3 martie 2025

Sepsi OSK – CFR Cluj

Gloria Buzău – UTA

Dinamo – Hermannstadt

Rapid – FCSB

U Craiova – Farul Constanţa

U Cluj – FC Botoşani

Unirea Slobozia – Oţelul Galaţi

Poli Iaşi – Petrolul Ploieşti

Etapa a 30-a – 7-10 martie 2025

Petrolul Ploieşti – Sepsi OSK

CFR Cluj – Gloria Buzău

UTA – Dinamo

Hermannstadt – Rapid

FCSB – U Craiova

Farul Constanţa – U Cluj

FC Botoşani – Unirea Slobozia

Oţelul Galaţi – Poli Iaşi

Distribuie articolul

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Din aceeași categorie

Noutăți